این که برای یک میهمانی آرایش کنید یک چیز است اما آرایش برای عکاسی دنیایی متفاوت دارد. در این مقاله تجربیات خودم را در این باره بیان می کنم تا بتوانید در عکس های خود فوق العاده ظاهر شوید.

آماده سازی برای آرایش

قبل از اینکه برای آرایش آماده شوید باید اطمینان حاصل کنید که پوست شما در بهترین شرایط و شادابی ممکن قرار دارد و همچنین رطوبت کافی برای آرایش را در اختیار دارد. آماده سازی خوب پوست به این معناست که نیمی از کار آرایش را به خوبی انجام داده اید تا در عکس، پوست شما صاف و شفاف به نظر برسد و آرایش شما تا آخر جلسه عکاسی پایدار بماند.

ar4-2392

از مواد آرایشی براق دوری کنید

آرایش با مواد آرایشی براق سبب بروز درخشش های ناخوشایندی در عکس شما خواهد شد. به خصوص مواد آرایشی که برای پوست مورد استفاده قرار می گیرند نباید ایجاد درخشش کنند.

از ضد آفتاب استفاده نکنید

اگر قرار است در فضای باز عکس بگیرید ممکن است بخواهید در آرایش خود از کرم ضد آفتاب هم استفاده کنید اما ضد آفتاب ممکن است آرایش شما را خراب کند. همچنین استفاده از عینک نیز توصیه نمی شود چون امکان دارد بخشی از آرایش شما را پاک کند. در صورتی که به نور آفتاب حساس هستید می توانید از یک چتر استفاده کنید.

کمی آرایش غلیظ تر

می توانید کمی غلیظ تر از حالت عادی آرایش کنید. دوربین ممکن است قسمتی از آرایش شما را کم رنگتر نشان دهد. به همین دلیل است که ستاره های هالیوود آرایش غلیظ تری نسبت به افراد عادی دارند.

شکل دادن

می توانید مانند یک گریمور روی استخوان های گونه، بینی، خطوط صورت و هر بخشی از چهره خود کار کنید. به این ترتیب می توانید هر مشخصه ای را که می خواهید به صورت خود اضافه کنید.

چشمان خود را برجسته تر نشان دهید

همانطور که قبلا هم گفتم، بد نیست کمی غلیظ تر آرایش کنید (اما در این کار زیاده روی نکیند!). بنابراین اگر از ریمل یا مداد چشم استفاده می کنید برای عکاسی پررنگترین آن ها را انتخاب کنید، استفاده از مژه مصنوعی هم می تواند تاثیر خوبی در عکس داشته باشد.

 تعادل را برقرار کنید

اگر بر چشم ها تاکید زیادی دارید و می خواهید آنها را برجسته نشان دهید باید اطمینان حاصل کنید که بخش های دیگر صورت را فراموش نکرده اید و بر یک بخش تاکید بیش از حد نداشته اید.

IMG12484935

حواستان به نور و زاویه باشد

کمی از آینه فاصله بگیرید و چهره خود را در آینه ای دیگر با نوری دیگر و از زوایای دیگر بینید تا مطمئن شوید در همه زوایا و با نورهای مختلف چهره شما در بهترین حالت قرار دارد.

40057_472

سلفی بگیرید

قبل از اینکه از خانه خارج شوید و برای عکاسی عازم شوید چند عکس سلفی از خود بگیرد این یک آزمایش سخت است اگر از این امتحان سربلند بیرون آمدید باید بگویم آرایش موفقی انجام داده اید.مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *